27.02 – 03.03.2009, Odosobnienie z Khenpo Karmą Łangjelem

(brat Gangtenga Tulku)

(informacja będzie wkrótce aktualizowana)

Głównym tematem nauk będą wyjaśnienia i praktyka do zasadniczych rodzajów buddyjskich medytacji: Shamata (Shine) i Vipassana (Lhaktong). W ramach odosobnienia również zamierzamy praktykować Nyndro, Kurukullę, Guru Jogę: „Deszcz błogosławieństw” i Mahakalę. Khenpo udzieli niezbędnych wyjaśnień do wykonywania tych praktyk.

Kurs odbędzie się w kilka dni po Losarze – nowym roku tybetańskim, w czasie szczególnie korzystnym dla intensywnej praktyki. Szczególnie polecamy go tym, którzy praktykują, lub zamierzają w przyszłości wykonywać jedną z powyższych praktyk lub medytacji.

Khenpo Karma Łangjel urodził się w roku 1964, w Nobding, Trongsa, w Bhutanie. W latach 1986 – 1992 odwiedził Instytut Nagagyur Nyingma, buddyjski Uniwersytet w okręgu Mysore, w Indiach. Potem studiował w Instytucie Samye Memorial w Nepalu; powrócił do Mysore, żeby ukończyć tam wyższe tantryczne studia. W roku 1999 otrzymał tytuł Khenpo (profesora). Od tego momentu przewodzi buddyjskiemu Uniwersytetowi w klasztorze Gangteng w Centralnym Bhutanie. Odbył dwa trzyletnie odosobnienia. Jego nauczycielami byli i są m.in. Penor Rinpoche, J. Św. Dilgo Kyentse Rinpoche, Khenpo Pema Szierab, Khenpo Namdrol, Khenpo Tsełang Gjamtso i Khenpo Dzigme Phuntszo.

O dalszych szczegółach tego kursu, zgłoszeniach poinformujemy w najbliższym czasie.