Centrum w Estonii

Yeshe Khorlo Estonia – Europejskie Centrum Odosobnień

 

Centrum w Estonii

Jak dotąd Europejskie Stowarzyszenie Yeshe Khorlo nie ma swojego centrum odosobnień z prawdziwego zdarzenia, w którym uczniowie mogliby robić tradycyjne 3-letnie odosobnienia w tradycji Pema Lingpy, jak również odosobnienia krótkoterminowe. W związku z powyższym, Gangteng Tulku Rinpocze oraz obecny Lama Rezydent – Khenpo Karma Wangyal, szukali właściwego miejsca, które nadawałoby się na realizację takiego projektu.

W 2016 roku zostało powołane do życia Stowarzyszenie Yeshe Khorlo Estonia, a w 2017 roku Estońskie Stowarzyszenie Khordong podarowało Gangtengowi Tulku Rinpocze 10 hektarów ziemi, z intencją wybudowania na niej małego centrum odosobnień indywidualnych dla uczniów Rinpocze.

Latem tego samego roku Rinpocze pobłogosławił ziemię oraz udzielił w ośrodku pierwszych nauk Dzogczen – dotyczących podstawy, ścieżki i owocu oraz Inicjacji Długiego Życia. Ponadto poprosił Lhalunga Sungtrula Rinpocze o przeprowadzenie rytuałów błogosławienia ziemi i domu przeznaczonych na ośrodek odosobnień. Wydarzenie to będzie miało miejsce w kwietniu tego roku (2018).

Centrum w Estonii

Estońskie Centrum Odosobnień mieści się w okręgu Poltsamaa, w wiosce Umbusi. Jest dobrze skomunikowane ze stolicą Estonii – Tallinem, Rygą na Łotwie oraz portem lotniczym w Helsinkach, w Finlandii.

Naszym życzeniem jest, aby budowa domków odosobnieniowych rozpoczęła się w najbliższej przyszłości, od razu jak tylko uda nam się zebrać wystarczające fundusze na realizację projektu. Wkrótce również, zostanie wybrany dla nas Lama Rezydent.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem Yeshe Khorlo Estonia na stronie: https://yeshekhorloest.wordpress.com/