Wstępna informacja o kursach Yeshe Khorlo planowanych w 2010 roku

12 – 18 kwiecień 2010 – 7 – dniowy kurs z Khenpo Karma Wangjalem w Poznaniu.

Khenpo Karma Wangjal – brat J. Św. Gangtenga Rinpocze – odwiedził po raz pierwszy Polskę w lutym bieżącego roku (Warszawa) i pozyskał wielu oddanych sympatyków, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Z radością oczekujemy jego przyszłorocznych nauk.

Ci którzy uczestniczyli w poprzednim kursie z Khenpo, wiedzą, że jest to znakomity, niezwykle ciepły i serdeczny nauczyciel, który poświęca uczniom wiele czasu, uwagi i troski. Dokładny program nauk zostanie jeszcze doprecyzowany, ale wstępnie uzgodniono nauki Madhyamiki (buddyjska filozofia Środkowej Ścieżki) i wyjaśnienia do praktyk, a szczególnie do „Mahakali”. Zrozumienie nauk Środkowej Ścieżki jest zrozumieniem istoty pustki. Jest to niezmiernie istotne dla wszystkich praktykujących Wadżrajanę, dzogczen.

Więcej na ten temat znajdziecie tu.

Kurs odbędzie się w Poznaniu. Prosimy o Waszą opinię, sugestie odnośnie programu. Szczegółowe informacje o kursie, terminach zostaną podane później.

Więcej informacji o Khenpo.

14– 28 sierpień  2010 – czwarta wizyta J. Św. Gangtenga Tulku Rinpocze w Polsce.

14 – dniowe odosobnienie Kordo Ruszen — zestaw praktyk, które odcinają przywiązanie do samsary, jak i samsarycznego pojmowania naszego Ciała, Mowy i Umysłu oraz pozwalają doświadczyć ich niezniszczalnego aspektu. Te praktyki są następnym po nyndro stopniem na ścieżce treningu dzogczen i poprzedzają Trekczo.

Odosobnienie przewidziane jest dla osób, które ukończyły 10% nyndro w tradycji Pema Lingpy i zamierzają kontynuować 5-letni cykl nauk dzogczen udzielanych przez Rinpocze.

Rinpocze udzielał tych nauk do tej pory tylko we Francji. Teraz pojawiła się szansa, by nauki te dotarły także do Polski. Jest to niezwykła i bardzo rzadka okazja dla wszystkich, którzy pragną praktykować Dzogczen. Prawdopodobnie jest to pierwszy kurs Kordo Ruszen w Polsce. Spodziewamy się wielu gości z zagranicy i wierzymy w liczne uczestnictwo polskich uczniów.

Przy zachowaniu odpowiedniej dyscypliny i praktykując codziennie ok. 2 godzin, jesteśmy w stanie ukończyć wymagane 10% do rozpoczęcia kursu.

Kurs odbędzie się w odosobnieniowym ośrodku z zakwaterowaniem. Do tej pory nie wybraliśmy odpowiednigo ośrodka. Potrzebne jest dużo spokojnej leśnej przestrzeni, najlepiej górskiej. Chętnie skorzystamy z Waszych propozycji.

Szczegółowe informacje o kursie zostaną podane później.

Wszystkich zainteresowanych kursem prosimy o nie wiążącą deklarację uczestnictwa do dnia 20.12.2009 – ułatwi nam to znacznie zaplanowanie i przygotowanie do kursu oraz wybór właściwego ośrodka. Informację proszę przesłać na adres: yeshekhorlo@mahajana.net

lub za pomocą naszej strony:

Zgłoszenia // Khordo-Ruschen – kurs w Polsce od 14 – 28 sierpnia 2010

Powyższe, wstępne informacje o kursach mogą ulec zmianie. Dalsze szczegóły podamy zaraz jak tylko zostaną uzgodnione.

Oczekujemy na Wasze propozycje oraz sugestie. Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania i przede wszystkim serdecznie zapraszamy do udziału w planowanych kursach.

Yeshe Khorlo