Wiadomość oryginalna z Francji z dnia 17. września 2012 r.

Drodzy Przyjaciele w Dharmie,

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze. Wybaczcie proszę, jeśli otrzymacie ten sam mail kilkakrotnie.

Niektórzy z Was już wiedzą, że Gangteng Tulku Rinpocze, który był u nas w Pema Yang Dzong (Blye, Francja) w lipcu, a potem w Polsce, wyraźnie potwierdził decyzję zorganizowania Drubczenu Wadżrakilai w Pema Yang Dzong – miało by to być 9 dni w ciągu przyszłego lata (2013 r.) Wiecie może, że ta szczególnie intensywna praktyka niesie ze sobą ogromny pożytek na poziomie osobistym (usuwa przeszkody w praktyce), oraz na poziomie tzw. „dobrobytu” osób zaangażowanych w Drubczen, czy to biorących aktywny udział jako praktykujący, pomocnicy, sponsorzy, czy to istniejących jako „zbiorowości”: pożytek odnosi całe miejsce, region, a tak naprawdę – cały świat.

Rinpocze przyjedzie z dziesięcioma mnichami z Gangteng Gompy, którzy podczas praktyki odprawią rytualne tańce.

Wkrótce nadeślę Wam więcej szczegółów. Miejcie świadomość, że Drubczen jest otwarty dla wszystkich, że zakwaterowanie jest jak zwykle możliwe w wielu miejscach poza centrum (tj. nie tylko w naszym centrum): na campingach, w hotelach, na kwaterach prywatnych, że można uczestniczyć w praktyce jedynie częściowo, choćby dzień, czy dwa.

Rinpocze mówił o Drubczenie już w listopadzie 2010 r., nalegał w zeszłym roku, w lipcu, aby Drubczen się odbył i ostatecznie potwierdził swoją decyzję podczas Trekczie w Zieleńcu, w Polsce wobec zgromadzonych uczniów. Musicie wiedzieć, że projekt wzbudził ogólny entuzjazm. Rosjanie zorganizowali Drubczen w październiku zeszłego roku, w ośrodku pod Moskwą i w tym roku znów go tam organizują, także w październiku, patrz – link. Polacy chcą zorganizować Drubczen w Polsce w 2014 r. i przyjadą całą grupą do Blye; zapalili się też Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy, nie zapominajmy o praktykujących ze Słowenii i wreszcie – o samych Francuzach!

Khempo Karma Wangyal, Michel Trumeau oraz ja zgłosiliśmy się jako koordynatorzy projektu przy aktywnej pomocy ze strony Niemców, Austriaków i Polaków. Planujemy stworzenie strony w 4 językach.

Zauważcie, proszę, że potrzeba będzie rąk do pracy w wielu obszarach (dodaje nadziei fakt, że wielu z Was już się zgłosiło i już aktywnie działa). Wkrótce będziemy musieli rozejrzeć się za sponsoringiem, ponieważ koszty wydarzenia są niemałe. Przygotowuję w tej sprawie oddzielny list. Będziemy też potrzebowali chętnych do propagowania informacji, oraz do współdzielenia kosztów finansowania Drubczenu – datki mogą być skromne lub wysokie, wszystkie się liczą.

Lista sponsorów będzie załączona do modlitw o błogosławieństwo podczas praktyki.

Wkrótce przyślę bardziej szczegółowe informacje. Proszę, pamiętajcie, że wydarzenie ma rangę międzynarodową, że w Pema Yang Dzong wszyscy są mile widziani.

Proszę tych, z którymi nie miałam okazji rozmawiać osobiście w Polsce, a którzy czują, że mają chęci i możliwości, aby kontaktowali się ze mną. Potrzeba nam stolarzy, hydraulików i innych rzemieślników.

Przed końcem 2012 r. potrzebne też będą pieniądze, abyśmy mogli zacząć pierwsze działania. Za dwa tygodnie otworzymy bankowe konto.

Przed tym terminem można się ze mną kontaktować telefonicznie +33 (0) 6 71 48 40 71 lub mailowo: nkoralnik@wanadoo.fr


Z góry dziękuję
Wasza w Dharmie
Nathalie Koralnik