Trzęsienie ziemi w Bhutanie 18.09.2011

Drodzy Przyjaciele w Dharmie,

Jak zapewne wiecie 18. września fala silnych trzęsień ziemi (6,8 w skali Richtera) nawiedziła północne Indie, Sikkim oraz Bhutan. Część z ponad 33 klasztorów Gangtenga Rinpoczego została poważnie uszkodzona, w innych są tylko małe pęknięcia na ścianach. Zniszczenia dotyczą m.in. głównej gompy klasztoru Gangteng.

Gangteng Rinpocze przebywający w tym czasie w Kanadzie przerwał natychmiast wizytę i powrócił do Bhutanu. Jeszcze przed powrotem Rinpocze wystosował prośbę do sanghi Yeshe Khorlo o pomoc finansową przeznaczoną na szybką odbudowę zniszczonych klasztorów i świątyń. Rinpocze podkreślił, że jest świadomy światowego kryzysu ekonomicznego, którym jesteśmy dotknięci. Trzęsienie ziemi pojawiło się nagle i niespodziewanie i Rinpocze byłby bardzo wdzięczny, gdyby dzięki naszej pomocy możliwe było jak najwcześniejsze rozpoczęcie odbudowy. Rinpocze będzie starał się również o pomoc finansową ze strony władz (rządu) Bhutanu.

Aktualnie mamy informacje o zniszczeniach w trzech klasztorach: Gangteng, Gela oraz Chitokha. O szczegółach można przeczytać tutaj. Zdjęcia obrazujące zniszczenia można obejrzeć tutaj. Złe warunki pogodowe utrudniają dokładniejsze oszacowanie strat i uszkodzeń w pozostałych klasztorach.

W ostatnich dniach (30.09.2011 – 06.10.2011) w klasztorze Gangteng Sangngak Chöling Rinpocze razem z 500 mnichami odprawiają ceremonię Drubczen.

Jeśli ktoś chciałby dokonać wpłaty darowizny, to proszę zrobić przelew na konto Yeshe Khorlo w Polsce. Przekażemy całość zebranych pieniędzy do dyspozycji Gangtenga Rinpocze.

Przekazy na konto: Ośrodek Misyjny Yeshe Khorlo
Nr rachunku: 92 1020 5112 0000 7702 0077 5031
z dopiskiem: „Trzęsienie ziemi w Bhutanie”.

Z dharmicznymi pozdrowieniami,
Yeshe Khorlo Team
2.10.2011