Program Gangtenga Tulku Rinpocze w Europie na 2013 rok

Otrzymaliśmy właśnie informację, że tego lata Gangteng Tulku Rinpocze odwiedzi podczas swojej wizyty w Europie wyłącznie ośrodki we Francji: w Blye oraz w Strasburgu.

W ośrodku Pema Yang Dzong w Blye odbędzie się drubczen Vajrakilai, na który Rinpocze serdecznie zaprasza wszystkie osoby podążające buddyjską ścieżką, a zwłaszcza swoich uczniów. Pełna informacja o planowanym drubczenie we Francji znajduje się tutaj.

Z racji bardzo napiętych terminów, w programie tegorocznej europejskiej wizyty Rinpocze udało się jedynie wygospodarować 2 dni w Strasburgu, gdzie Gangteng Tulku udzieli inicjacji Vajrawarahi. Jest to przepiękna i pełna mocy inicjacja mandali Vajrawarahi pochodząca z cyklu Lama Norbu Gjatso – skarbu odkrytego przez Pema Lingpę. Ta wiadomość jest szczególnie ważna dla studentów Longchen Rabjam Shedra – inicjacja Vajrawarahi przewidziana jest w programie szedry na drugim roku. Incjacja w Strasburgu odbędzie się 2 dni przed wizytą w Blye, czyli ok 8-9 sierpnia 2013 roku. Koordynatorem programu jest Aila Lehtonen: aila.lehtonen@sfr.fr

Rinpocze jeszcze raz przesyła najserdeczniejsze noworoczne życzenia – pomyślności i powodzenia w całym 2013 roku. Gangteng Tulku zapewnił nas, że odwiedzi Polskę najszybciej, jak będzie mógł, czyli prawdopodobnie w 2014 roku.

Jak tylko otrzymamy szczegółową informację o planowanej wizycie w Strasburgu, umieścimy ją na naszej stronie i roześlemy drogą e-mailową.


Yeshe Khorlo w Polsce
Zarząd