Piąta wizyta J. Św. Gangtenga Tulku Rinpocze w Polsce, 21. sierpnia – 04. września – Zieleniec / Duszniki Zdrój

 

deutschlandenglish

 

Drodzy Przyjaciele,

Z radością informujemy, że w dniach 21.08 – 4.09.2012 r. gościł będzie w Polsce na zaproszenie Yeshe Khorlo J. Św. Gangteng Tulku Rinpocze. Rinpocze poprowadzi kurs Trekczo (dzogczen) oraz udzieli inicjacji Czerwonego Czenrezika oraz Szi-Tro (Künzang Gongdü, potrzebna do praktyk cyklu dzogczen).

Czym jest Trekczio?

Po praktykach przygotowawczych, Nyndro oraz Khordo Ruszen, praktykujący ścieżkę dzogczen otrzymuje nauki Trekczo należące do części głównej. Dzięki tej praktyce urzeczywistnia się jeden z trzech aspektów natury Dharmakaji – która jest pierwotnie czystą (Kadak) esencją (Ngoło), która jest wolna od zjawisk i pusta (sanskryt. siunjata). Praktyka trekczo, po dogłębnym „przedarciu się” przez umysł, dzięki pouczeniom na temat pierwotnej świadomości – rigpy, odsłania pogląd pierwotnej czystości (Kadak), który wykracza poza konceptualność.

Drugi aspekt natury Dharmakaji urzeczywistnia się w oparciu o nauki Tygal (kolejny stopień na ścieżce), spontanicznie urzeczywistnioną (Lhyn-Drub) naturę (Rang Szin), która jest przejrzystością.

Terminy:

 • 21.08 – 2.09.2012 Kurs Dzogczen – Trekczo
 • 03.09.2012 Inicjacja Künzang Gongdü (Szi-Tro)
 • 04.09.2012 Inicjacja Czwerwonego Czenrezika (Münsel Dronme)

Opcja – Kursy z Lamą Chhimi

 • Kurs Khordo Ruszen (14 dni)
 • Kurs Training Medytacja (14 dni)

W związku z tym, że termin kursu z Rinpocze opóźnił się o 3 miesiące oraz otrzymaliśmy niewystarczającą ilość wstępnych zgłoszeń na kurs Ruszen, rozważamy ewentualność przesunięcia kursu „Training w medytacji” jak i Ruszen na następny rok. Wydaje się to uzasadnione również z tego względu że przyszłoroczna wizyta Rinpocze w Polsce, jeśli w ogóle będzie możliwa, prawdopodobnie będzie trwała krótko.
W formularzu zgłoszeniowym podajemy opcjonalnie możliwość wyboru kursu na przyszły rok.

Po konsultacji z Lamą Chhimi, uzgodniliśmy, że w roku bieżącym nie będziemy organizowali z nim kursów, a Lama Chhimi przyjedzie w charakterze asystenta Gantegta Tulku Rinpocze na nasz kurs Trekczio w Zieleńcu, 2012 r.

Warunki uczestnictwa:

 • W kursie Dzogczen Trekczio – dla osób, które ukończyły min.10% nyndro w tradycji Pema Lingpy oraz które ukończyły kurs Khordon Ruszen
 • W kursie Khordo Ruszen – ukończenie minimum 10% nyndro, inicjacja Kunzang Gongdy
 • W kursie Training Medytacja dla osób, które ukończyły kurs Trekczo lub Ruszen
 • W inicjacjach udzielanych przez Gangtenga Rinpocze – każda zainteresowana osoba

Gdzie:

Hotel ZIELENIEC – Usługi Turystyczne „Mieszko” s.c.
Zieleniec 134,
PL 57-340 Duszniki-Zdrój
Strona internetowa hotelu (kliknij).

Miejscowość Zieleniec (950m n.pm.), położona jest pod drugiej stronie góry Serlik, na której przeciwnym zboczu, po czeskiej stronie, w Destne, odbył się kurs Ruszen w 2010 roku.

Dojazd własnym samochodem z drogi krajowej E67 (8), zjazd Zieleniec na odcinku Duszniki Zdrój – Lewin Kłodzki.
Hotel Zieleniec, to nowy 3-gwiazdkowy hotel w miejscowości Zieleniec, należącej do gminy Duszniki Zdrój, o znakomitych warunkach zakwaterowania, dysponującym salami dla potrzeb kursu. Położony w pięknej okolicy z panoramicznym widokiem z góry Serlik, korzystnym dla ćwiczeń w medytacji trekczo.
W kosztach zakwaterowania w hotelu zawarte są noclegi w dwuosobowych pokojach z własną łazienką oraz 3 posiłki dziennie.

Program kursu:

 • 21.08 – przyjazd wieczorem na miejsce kursu, kolacja;
 • 22.08 – 02.09.2012 – kurs trekczo;
  Każdego dnia w czasie kursu, wcześnie rano odbywać się będzie praktyka Nyndro oraz Riło Sangczio, czyli ofiarowanie dymu. Po śniadaniu zaplanowany jest wykład Rinpocze. Po południu praktyki własne wg wskazówek Rinpocze – w sali, jak i w plenerze. Wieczorem wspólna praktyka Mahakali.
 • 03.09.2012 Inicjacja Künzang Gongdü (Szi-Tro)
 • 04.09.2012 Inicjacja Czwerwonego Czenrezika (Münsel Dronme), wspólna praktyka „Deszczu Błogosławieństw” z ofiarowaniem tsogu;

Zgłoszenia i koordynacja:

Zgłoszenia na kurs (wypełniony formularz rejestracyjny) przyjmujemy do dnia 15.05.2012.
W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz formularza rejestracyjnego prosimy o kontakt pod adresem e-mail: yeshekhorlo@mahajana.net lub przy pomocy formularza kontaktowego (kliknij).
Kontakt tel. 790 269 746 – Krzysztof Trembaczowski.

Do zobaczenia wkrótce
Yeshe Khorlo w Polsce