PEDLING CHOKHOR – Pełen przekaz wszystkich skarbów Pema Lingpy – część druga!

Pedling Chokhor Yeshe Khorlo

Z wielką radością zapowiadamy drugą część przekazu Pedling Chokhor, która odbędzie się w Blye, we francuskiej Jurze, w okresie od 4 sierpnia 2018 do 21 sierpnia 2018 roku. W trakcie tegorocznego wydarzenia otrzymamy od Gangtenga Tulku Rinpocze pozostałą część inicjacji, tych których nie otrzymaliśmy podczas pierwszej części.  Jednakże druga część jest głównie dedykowana przekazowi lungów (przekaz ustny do praktyk). Rinpocze formie lungów będzie czytał wszystkie teksty ze skarbów nauk Pema Lingpy. Otrzymanie lungów jest niezbędne aby właściwie czytać i praktykować teksty Wadżrajany, jak również do osiągnięcia rezultatu studiowania i praktykowania. Całe wydarzenie potrwa 3 tygodnie.

Rinpocze mocno zachęca wszystkich uczestników pierwszej części Pedling Chokhor do udziału w części drugiej. Osoby, które nie otrzymały pierwszej części przekazu w 2017 r., mogą uczestniczyć w części drugiej, jednakże na określonych warunkach, to znaczy: będą mogły otrzymać większość lungów i inicjacji wyłączając nieliczne, które zostaną wskazane w trybie „z dnia na dzień”, w trakcie trwania przekazu.

 

Zgodnie z życzeniem Rinpocze, chcieliśmy poinformować Was o kilku powodach, dla których uczestnictwo w drugiej części przekazu jest bardzo ważne:

  • po pierwsze otrzymanie lungów jest równoznaczne z otrzymaniem autoryzacji do praktyk, poprzez bezpośredni ustny przekaz od Mistrza do ucznia i jest podstawą do właściwego praktykowania sadhan, do których otrzymaliśmy inicjacje, jak również do realizacji owocu tych praktyk;
  • podczas drugiej części przekazu każdy uczestnik otrzyma osobiste, sekretne imię Wadżrajany;
  • będziemy mogli uczestniczyć w ceremoniach Tanców Czam, mnichów w maskach, które są bardzo ważną częścią Drupchenów odbywających sie corocznie w Bhutanie. Możliwość bycia świadkiem tych sekretnych tańców zdarza się na Zachodzie bardzo rzadko i przynosi wiele korzyści;
  • na koniec, chcieliśmy poinformować, że Rinpocze nie planuje ponownego udzielenia przekazu Pedling Chokhor na Zachodzie. Tak więc, dla wielu z nas jest to najprawdopodobniej jedyna możliwość aby otrzymać ten cenny przekaz od Rinpocze.

Dodatkowe informacje jak i galeria zdjęć z poprzedniego roku znajdują się na stronie pelingtreasures.com.

Zachęcamy również do zapisania się na Newsletter, aby regularnie otrzymywać wiadomości dotyczące przekazu Peling. Wszystkie pytania można kierować do polskiej koordynatorki projektu, pisząc na adres: ana_arch@poczta.onet.pl

Z przyjemnością informujemy iż rejestracja została otwarta! Zdecydowaliśmy się zachować stopniowaną skale opłat, uzależnioną od miesięcznego przychodu oraz terminu rejestracji i wpłaty. Dlatego też, zachęcamy do wczesnej rejestracji. Formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ.

W imieniu Rinpocze szczerze zapraszamy Wszystkich! nowych oraz zeszłorocznych uczestników, do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu.

Pedling Chokhor Yeshe KhorloPedling Chokhor Yeshe Khorlo