Kursy Khordo Ruszen i Trekczo Wrzesień 2020

W dniach 6-19 Września w Ośrodku Khordong w Darnkowie odbyły się kursy Khordo Ruszen oraz Trekczo poprowadzone przez Khenpo Karma Wangyala. Ze względu na trudną sytuację na świecie oraz zagrożenie koronawirusem, niezmiernie cieszymy się, że udało nam się stworzyć odpowiednie warunki do praktyki i że wszyscy pomyślnie ukończyli wybrany kurs.

Khenpo Karma Wangyal przyjechał do nas z ośrodka Pema Yang Dzong we Francji, gdzie rezyduje na stałę. W kursach wzięło udział 25 osób głównie z Francji, Niemiec, Czech i Polski. Podczas kursu podjęliśmy wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom. Wszystkie okoliczności ułożyły się niezmiernie pozytywnie: sprzyjała nam również piękna, słoneczna pogoda (niezbędna do praktyk Ruszen i Trekczo na zewnątrz), wspaniałe warunki infrastrukturalne w ośrodku Khordong a nawet doskonała kuchnia.

Po zakończeniu kursu mieliśmy okazję wziąć udział w Pudży Ognia zorganizowanej na ziemi przyszłego ośrodka odosobnieniowego Yeshe Khorlo w Jarkowie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Khenpo za to, że zgodził się do nas przyjechać. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom – bez osób, których serca otwarte są na praktykę dharmy nic nie mogłoby się wydarzyć. Jesteśmy wdzięczni za każdą Waszą pomoc.

Z głębi serca pragniemy również podziękować Khyentse Foundation – dzięki finansowemu wsparciu fundacji Dzongsara Khyentse Rinpocze bardzo trudno byłoby zorganizować takie przedsięwzięcie w tych trudnych czasach.

Życzymy doskonałej praktyki i do zobaczenia na kolejnych kursach :)