Kurs Khordo Ruszen z Khenpo Karma Łangjelem – Darnków 09-23.06.2015 r.

Przyjaciele w Dharmie!


Zapraszamy serdecznie na:

 1. Kurs Khordo Rushen z Khenpo Karma Wangyalem, który odbędzie się w dniach 9 – 23 czerwca 2015 r.
  Warunki uczestnictwa:

  • udział w całym kursie (2 tygodnie),
  • ukończenie 10% Nyndro Kynzang Gongdy „Zjednoczenie Oświeconych Intencji Samantabhadry” (10.000 powtórzeń pokłonów, modlitwy bodhiczitty, Dordże Sempa, mandali, oraz guru jogi).
 2. W tym samym czasie, równolegle odbędzie się praktyka Trekcho (instrukcje i praktyka).
  Warunki uczestnictwa:

  • ukończone kursy Khordo Ruszen i Trekcho (Kynzang Gongdy),
  • można dołączyć na dowolną liczbę dni.

Można wziąć udział tylko w Rushen lub tylko w Trekcho.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, spotkamy się w bardzo sprzyjającym miejscu, w otoczeniu Gór Stołowych (Darnków), co daje możliwość spełnienia praktyki w należyty sposób. Gangteng Rinpocze przekazuje nam w tradycyjnym stylu unikalny w skali Europy cykl nauk dzogczen. Dlatego kontynuacja tych praktyk jest dla nas bardzo ważna.

Prosimy, potwierdźcie Wasze uczestnictwo pod yeshekhorlo@mahajana.net, do końca stycznia 2015 r.

Tekst Nyndro do kupienia u Krzysztofa Trembaczowskiego (e-mail: kctrembaczowski@gmail.com), który również na życzenie może udostępnić nagranie tekstu nyndro. Zamówienia do zrealizowania do końca marca.
Według wskazówek Khenpo, jeśli ktoś nie dostał wcześniej lungu do nyndro, może go otrzymać, wysłuchując nagrań i potem osobiście poprosić Khenpo o przekaz. Również jeżeli będą osoby, które nie otrzymały wcześniej inicjacji Kynzang Gongdy, to Khenpo la udzieli jej w pierwszym dniu kursu. Takie rozwiązanie pozwala rozpocząć praktykę i dołączyć do grupy na Khordo Rushen.

Krótko o Khordo Rushen i Trekcho:

 • Khordo Rushen jest uważane za wstępną część praktyk dzogczen. Tradycyjnie rozumiane jest jako „oddzielenie samsary od nirwany” i pozwala praktykującemu na bezpośrednie doświadczenie tej różnicy. Ma to związek z przekształceniem umysłu, czyli „postrzegającego świat” i temu też służą ćwiczenia.
 • Trekcho tłumaczy się jako „przedzieranie się”, „przecinanie”, „przełamanie”. Przedzierając się przez własny opór, koncepcje, sztywne podejście, praktykujący ma za zadanie dotrzeć do poglądu o pierwotnej czystości (kadak trödral). Techniki tej medytacji służą uzyskaniu bezpośredniego wglądu w rigpę, naturę umysłu.

W razie pytań piszcie: yeshekhorlo@mahajana.net


Pozdrawiamy i do zobaczenia na kursie
Sarva Mangalam
Yeshe Khorlo Polska