Odosobnienie Khordo Ruszen 09.05.2011 – 22.05.2011

Drodzy Przyjaciele w Dharmie, 10 stycznia 2011

Z radością informujemy, że w dniach 9.05 – 22.05.2011r odbędzie się kolejny kurs Ruszen – pod kierunkiem lamy Chhimi Kinley z Bhutanu. Krótka biografia lamy znajduje się tutaj. Lama udzieli nauk w języku angielskim, które będą tłumaczone na język polski.

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie minimum 10% nyndro w tradycji Pema Lingpy oraz inicjacja Kunzang Gongdu (Rinpocze udzielił jej w Warszawie w roku 2009)!

Podejmując decyzję o organizacji tego kursu, myśleliśmy w pierwszej kolejności o wszystkich tych osobach, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w ubiegłorocznym kursie ruszen, a chciałyby otrzymać dalsze nauki dzogczen na kolejnych kursach Yeshe Khorlo, np. trekczö itd.

Rinpocze często podkreśla, jak ważne jest dalsze intensywne praktykowanie dotychczas przekazanych nauk (nyndro, ruszen), jeśli zamierzamy dalej kroczyć ścieżką dzogczen.
Dlatego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w odosobnieniu z lamą Chhimi, także wszystkich tych, którzy już mieli okazję uczestniczyć w kursie ruszen.

Jeszcze nie mamy informacji na temat tegorocznej wizyty Gangtenga Tulku Rinpocze w Europie. Jednak z dotychczas prowadzonych rozmów wnioskujemy, że kurs trekczö odbędzie się w Polsce, być może w roku 2012.

Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w majowym kursie ruszen, prosimy o wstępne zgłoszenia do końca stycznia 2011 na adres e-mail Ani i Alika Andrzejewskich.

Wasze zgłoszenia ułatwią nam organizację kursu i znalezienie odpowiedniego ośrodka.

O wszystkich dalszych szczegółach poinformujemy was, jak tylko będzie to możliwe. Bardziej szczegółowe informacje o ruszen można znaleźć tutaj.

Z dharmicznymi pozdrowieniami,
Yeshe Khorlo w Polsce.