Drubczen Amitajusa – Polska 2014 r. – informacja wstępna

Drodzy Przyjaciele, Uczniowie i Sympatycy Gangtenga Tulku Rinpocze

Z radością informujemy, że nasz Nauczyciel – Gangteng Tulku Rinpocze – przyjedzie w przyszłym roku do Polski z 14 dniową wizytą, w ramach której poprowadzi wyjątkową praktykę – DRUBCZEN AMITAJUSA. Praktyka rozpocznie się inicjacją Amitajusa.

Drubczen (po tybetańsku „wielkie osiągnięcie”) jest praktyką o wielkiej sile błogosławieństwa dla uczestników, otoczenia, miejsca i kraju. Trwa w nieprzerwanym 24 godzinnym cyklu. Przez 9 dni recytuje się nieprzerwanie mantry oraz sadhany Amitajusa, robi się ofiarowanie tsog. Dodatkowo przygotowany zostanie mendrub, zwany „niedualnym lekarstwem Dharmy”.

Samo przygotowanie mendrub odbywa się według tekstów z linii przekazu, z użyciem wielu świętych substancji, ziołowych i mineralnych składników; zawiera esencję mantry dharani oraz specjalnych mantr i modlitw rasajany (esencji). Jest to prastara tantryczna tradycja.

Wraz z Rinpocze przyjedzie 10 lamów z Bhutanu: są to wybrani przez Niego na tę okazję wykształceni i biegli medytujący, przede wszystkim – lopyn, mistrz drubczenu. Prowadzą praktyki, wykonują rytuały oczyszczania miejsca i podporządkowywania lokalnych bóstw.

Każdego wieczoru wykonywać będą tańce czam, które należą do term Pema Lingpy i nauczane są w klasztorach Rinpocze w niezmiennym, tradycyjnym stylu. Należą do kategorii właściwych Wadżrajanie „zręcznych środków”: „wyzwolenia przez widzenie”.

Praktyka Drubczen jest bardzo silną praktyką; mówi się, że efekt uczestnictwa w niej porównywalny jest z odbyciem 3-letniego odosobnienia. Bóstwo Amitajusa udziela błogosławieństwa długowieczności, odnawia siły życiowe, ma moc leczenia chorób i harmonizowania niesprzyjających warunków. Drubczen kończy się ceremonią „otrzymania siddhi”.

Dodatkowo Rinpocze zgodził się udzielić nam inicjacji Guhjagarbhy – królowej wszystkich tantr – która trwa 4 dni. Inicjacja potrzebna jest również uczniom trzeciego roku szedry on-line Gangtenga Rinpocze.

Wkrótce zawiadomimy Was o miejscu i dacie kursu. Zapraszamy wszystkich do udziału i pomocy w przygotowaniach i organizacji kursu.

Sarła Mangalam! Niech wszystko będzie pomyślne!


W imieniu swoim i Yeshe Khorlo w Polsce
Krzysztof
Dnia 9 listopa 2013