Amy Schmidt, Dipa Ma: Życie i dziedzictwo buddyjskiej mistrzyni

Amy Schmidt, Dipa Ma: Życie i dziedzictwo buddyjskiej mistrzyni

Wydawnictwo Galaktyka, 2007
Przekład: Łukasz Szpunar
ISBN: 978-83-7579-001-6
Format: 143 x 205 mm
Str 164 (czarno białe na offsecie) plus 4 str kolorowe (wkładka na kredzie)
Oprawa miękka

Książka Dipa Ma to połączenie historii niezwykłego życia i nauki Dipy Ma Barui – czołowej postaci współczesnej duchowości Wschodu. Dipa Ma – kobieta w roli buddyjskiego mistrza – wbrew buddyjskim tradycjom, wybrała nie klasztor a rodzinę, dom i pracę.

Medytacji i świadomości nauczała wśród codziennego pośpiechu, w swoim skromnym mieszkaniu, w samym sercu Kalkuty.

Dipa Ma, jako jedna z niewielu kobiet swojego pokolenia, całkowicie oddała się medytacji, dzięki czemu w zadziwiająco krótkim czasie osiągnęła głębokie zrozumienie. Na Zachodzie wywarła ogromny wpływ na praktykę medytacji i świadomego życia. Jej uczniami byli Sharon Salzberg, Joseph Goldstein, Jack Kornfield i inni.

Głęboka mądrość oraz empatia Dipy Ma są nieustanną inspiracją i wzorem dla coraz szerszego grona ludzi, którzy praktykując różne ścieżki, pragną otworzyć się na duchowość. Pełne mocy słowa i techniki Dipy Ma splecione zostały ze zdarzeniami z jej życia i relacjami członków rodziny oraz uczniów i czołowych nauczycieli buddyjskich Ameryki. Książka ta jest jedynym pełnym opisem życia Dipy Ma i niezwykłego dziedzictwa, jakie po sobie zostawiła.