Szósta wizyta J. Św. Gangtenga Tulku Rinpocze w Polsce 4 – 7 grudnia 2014 r. w Warszawie.

Uwaga: w odpowiedzi na Wasze prośby i pytania przedłużamy termin zgłoszeń na inicjację do 15.11.2014 r.


EnglishDeutsch


Z radością informujemy, że J.E. Gangteng Tulku Rinpocze wraz z Tshewang Tenzin (Trulku Jamdrak) i Tshering Samdrup z Bhutanu będą gościli w Polsce w dniach 4. – 7.12.2014 r.

Głównym punktem wizyty Rinpocze będzie trwająca 4 dni inicjacja Guhjagarbhy – królowa wszystkich tantr.

Czym jest inicjacja Guhjagarbhy?

Guhjagarbha tantra (Tantra tajemnej esencji) związana jest z linią długiego przekazu tradycji Nyingma i uważana za najważniejszą tantrę mahajogi. Zawiera w sobie kwintesencję znaczenia osiemnastu wielkich tantr mahajogi, a także praktyk wielkiego spełnienia ośmiu Heruków. Stanowi źródło sadhan Wadżrasattwy i nauk Szitro.

Źródłem tantr mahajogi jest Budda Samantabhadra, który udzielił przekazu tych nauk nieoddzielonym od niego buddom pięciu rodzin i buddom sambhogakai. Następnie nauki trafiły do Mańdziuśrego, Awalokiteśwary i Wadżrapaniego, którzy nauczali ich w sferze bogów, nagów, jakszów oraz w świecie ludzi na górze Malaja na Śri Lance. Po ich spisaniu i ukryciu w przestrzeni spadły na dach pałacu króla Dza z Zahoru w Indiach wraz z dużym posągiem Wadżrapaniego. Król praktykował przed tym posągiem i po siedmiu miesiącach ujrzał twarz Wadżrasattwy, który udzielił mu przekazu mocy pierwotnej mądrości, dzięki czemu był w stanie w pełni zasymilować w swym umyśle znaczenie wszystkich tych tekstów. Guhjagarbha tantra po przejściu przez linię wielu nauczycieli trafiła następnie do Buddhagui, Wimalamitry i Padmasambhawy, którzy przekazali ją swym tybetańskim uczniom.

W Indiach, a później także w Tybecie powstało wiele komentarzy do tej tantry. Wszechwiedzący Longczienpa napisał: Guhjagarbha tantra jest najwyższym szczytem wszystkich pojazdów, źródłem wszystkich tekstów nauk, największym, najszybszym i najbardziej sekretnym sposobem urzeczywistnienia spośród pojazdów wyjaśnionych przez wszystkich Buddów trzech czasów. Zgodnie z komentarzem Miphama Rinpocze tantra ta wyjaśnia jedenaście ważnych tematów składających się na obszerną klasyfikację tantry:

1. pogląd rzeczywistości, 2. niezachwiane wchłonięcie medytacyjne, 3. zdeterminowane działanie, 4. ułożoną mandalę, 5. inicjacje, 6. nienaruszone samaja, 7. gorliwą praktykę, 8. bezpośrednie ofiarowania, 9. manifestacje aktywności, 10. związanie mudrą, 11. recytacje mantry.

Inicjacja Guhjagarbhy udzielana jest rzadko. Wymagana jest również dla studentów trzeciego roku szedry on-line Longcziena Rabdziama, prowadzonej przez J. Św. Gangtenga Rinpocze.

Porządek dnia:

  • Godzina 10:00 – samoinicjacja Rinpocze – my możemy towarzyszyć, robić własną praktykę, pokłony
  • Godzina 14:00 – inicjacja

Warunki uczestnictwa:

W inicjacjach udzielanych przez Gangtenga Rinpocze, udział może wziąć każda zainteresowana osoba. Warunkiem jest uczestnictwo w całości inicjacji Guhjagarbhy (4 dni).

Gdzie:

Restauracja „Antrakt”, ul. Słowackiego 19a; 01-592 Warszawa
Strona internetowa antrakt.waw.pl

Restauracja „Antrakt” to wyjątkowe miejsce – blisko centrum stolicy, nieopodal stacji metra „Plac Wilsona” a jednocześnie skryte w zaciszu żoliborskiego parku, w murach teatru „Komedia”.

Zgłoszenia:

Ze względów organizacyjnych i ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia do 15.11.2014 r. przez formularz kontaktowy (kliknij) lub pisząc na adres e-mailowy: yeshekhorlo@mahajana.net

Telefon: 695 945 294

Do zobaczenia wkrótce – Yeshe Khorlo w Polsce

Szczegółową informację możesz zamówić wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy (kliknij) lub pisząc na adres e-mail yeshekhorlo@mahajana.net

Książka:

Obszerny opis tantry znajduje się w wydanej przez Fundację Mani w Poznaniu książce „Świetlista esencja”. Już wkrótce ukaże się drugie, poprawione wydanie tej książki. Tekst jest komentarzem wielkiego mistrza buddyzmu tybetańskiego Jamgona Miphama do „królowej tantr” – tantry Guhjagarbhy. Drugie wydanie zawiera wiele zmian w stosunku do wydania pierwszego, które ukazało się nakładem wydawnictwa Norbu w 2013 roku. Dzięki temu, tekst, pomimo swego głębokiego i wielopoziomowego znaczenia, jest teraz bardziej czytelny dla zachodniego czytelnika. Ukazanie się poprawionego wydania tego komentarza zbiegnie się z pierwszym przekazem tantry Guhjagarbhy w Polsce. Książki będzie można kupić bezpośrednio na kursie w Warszawie lub zamówić na stronie Fundacji Mani w Poznaniu: www.manibooks.pl