Ósma wizyta J. Św. Gangtenga Tulku Rinpocze w Polsce: 27.06 – 07.07.2019

Witajcie!

Gangteng Tulku Rinpocze odwiedzi Polskę w dniach 25.06 07.07.2019. Będzie gościł w Zieleńcu (Duszniki, pow. kłodzki), gdzie odbędzie się

                                  otwarta i zamknięta część nauk: 

27 – 28 czerwca 2019 – Otwarte nauki Dzogczen (Zieleniec) – dla wszystkich zainteresowanych przekazem Dzogczen.

29 czerwca 2019 – Inicjacja Kurukulle i poświęcenie ziemi pod ośrodek Yeshe Khorlo w Kotlinie Kłodzkiej, połączone ze wspólnymi praktykami – uczestnicy będą przywiezieni z Zieleńca autobusem na ziemię ośrodka. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

30 czerwca 2019 – Inicjacja Kunzang Gongdu (szitro) związana z rozpoczęciem nowego cyklu Dzogczen i przekazem nauk bardo. Inicjacja przeznaczona jest dla osób, które mają zamiar praktykować Cykl Dzogczen linii Peling.

1 – 7 lipca 2019 – Nauki bardo (kurs zamknięty dla osób, które uczestniczyły w trekczo i togal).

Adres:

miejsce nauk z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem, to

Hotel Absolwent 57 – 340 Duszniki Zdrój;  Zieleniec  2

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc: zgłoszenia wraz z wpłatą do 30.03.2019.  W dalszej części znajdziesz więcej informacji i ten formularz:

https://docs.google.com/forms/d/1gI8f7w0n6tvHwpKZINkxPrnWxpP4kMAeP4KaqvDzQbA/edit?usp=sharing

Zgłaszajcie się jak najszybciej, żeby zarezerwować sobie miejsce!

Informacje o naukach:

27 – 28 czerwca 2019 – Otwarte nauki: ” Samowyzwolenie poprzez  nagą świadomość” – tekst nauczany przez samego Padmasamabhawę w VIII wieku, następnie ukryty i odkryty jako terma przez Karma Lingpę. Stanowi część cyklu tybetańskiej Księgi Umarłych, która została odkryta również przez Karma Lingpę. Zawiera esencję Dzogczen. W tekście źródłowym mówi się, że celem jest rozpoznanie natury umysłu poprzez dogłębne nauczanie wyzwolenia w pierwotnym („dziewiczym”) stanie lub w stanie łagodnych i gniewnych bóstw.

Tekst do pobrania w języku angielskim tutaj:

http://www.fodian.net/world/zzgse.html

Poprosiliśmy Rinpocze o te właśnie nauki, ale nie zostały one jeszcze potwierdzone i mogą się zmienić – prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. O ewentualnej zmianie poinformujemy.

                                        Cykl Dzogczen Kynzang Gongdu

Pochodzi od Guru Rinpocze i Jeszie Tsogial, został jako terma odnaleziony przez Pema Lingpę. Trening składa się z praktyk wstępnych: nyndro, Khordo Ruszen i głównych: trekczo, togal i nauk bardo. Należy ukończyć 10% Nyndro, żeby przystąpić do kolejnych części.

Oprócz nyndro, które wykonuje się indywidualnie, pozostałe części nauczane są w trakcie 14 dniowych odosobnień  prowadzonych głównie przez Gangtenga Rinpocze; treningi  ruszen i trekczo prowadzone są także przez jego brata – Khenpo Karmę Wangjala, Lamę Czhimi, oraz innych lamów z linii Peling.

Na początku cyklu otrzymujemy – inicjację Kunzang Gongdu. Do praktyk togal – inicjację Rigpa Tsel Łang.

KhordoRuszen– „wewnętrzne nyndro” –  zawiera metody oczyszczenia nasion splamień prowadzących do kolejnych inkarnacji. Te praktyki pozwalają  na odcięcie przy­wiązania do sam­sary, jak i sam­sarycz­nego poj­mowania naszego ciała, mowy i umysłu oraz umożliwiają doświad­czenie ich nie­znisz­czal­nego aspektu. Khordo Ruszen zakończone jest wprowadzeniem w naturę rigpy.

Trekczo – dosłownie: „przecięcie, przedarcie się” przez zwykły umysł. Na tym etapie otrzymujemy metody medytacji prowadzące do urzeczywistnienia jednego z aspektów prawdziwej natury umysłu: pierwotnej świadomości – rigpy. Poznajemy pogląd o pierwotnej czystości – kadak, który wykracza poza konceptualność.

Togal –  bazuje na trekczo gdy aspekt pierwotnej czystości zostanie ustabilizowany. Są to metody medytacji ze światłem w specjalnych pozycjach ciała. Urzeczywistniamy drugi aspekt naszej pierwotnej natury – spontanicznie powstającą pierwotną świadomość.

Bardo – metody pozwalające osiągnąć urzeczywistnienie w momencie śmierci oraz – gdyby to nam się nie udało –  w stanie przejściowym zwanym bardo. Dzięki tym naukom będziemy mogli już w tym życiu – praktykując trekczio i togal – przygotować się do tego etapu.

28 czerwca 2019 – Inicjacja Kurukulle i poświęcenie ziemi pod ośrodek Yeshe Khorlo w Kotlinie Kłodzkiej.

Organizatorzy zapewnią uczestnikom transport wynajętym autobusem z Zieleńca na teren ośrodka jak i powrót (ok. 30km).

Podczas, kiedy Rinpocze będzie się przygotowywał do Inicjacji Kurukulli, uczestnicy praktykują wspólnie odpowiednie modlitwy.

Żeńska forma buddy (jidam), która w esencji jest identyczna z Czerwoną Tarą o Magnetyzującej Mocy, a także z Wadżrawarahi. Nauki Kurukulli znajdują się we wszystkich klasach tantr. W szczególności drugi rozdział Hewadżra Tantry wyjaśnia, że Kurukulle ucieleśnia magnetyzującą moc wszystkich buddów. Jej aktywność pozwala przyciągać błogosławieństwo dakiń oraz wszelkie sprzyjające okoliczności na ścieżce Dharmy. W krajach buddyjskich Kurukulla jest częstym obiektem modlitw dla tych, którzy pragną spełnienia życzeń, np znalezienia dobrego partnera życiowego. Kurukulla powszechnie znana jest także pod imieniem Rigdźiema (lub Rongzoma), co znaczy „Obdarzająca Mądrością”. Praktyka tej czerwonej czteroramiennej dakini była wykonywana przez wielu mahasiddhów i od starożytności cieszy się wielką popularnością wśród praktykujących wadżrajanę.

30 czerwca 2019 – Inicjacja Kunzang Gongdu (szitro) związana z rozpoczęciem cyklu Dzogczen jak i przekazem bardo. Szi-tro (tyb.) oznacza gniewne i łagodne bóstwa (jest ich 100) jakie znajdują się w naszym sercu (łagodne) i głowie (gniewne). Każdy, kto zamierza praktykować dzogczen powinien ją otrzymać. Oprócz krótkiej – jednodniowej inicjacji Gangteng Rinpocze udziela czasem pełnej trwającej 7 – 9 dni inicjacji.

1 – 7 lipca 2019  Nauki Bardo:

Poprzedzone wcześniejszymi naukami i praktykami trekczo oraz togal,  stanowią ostatnią część cyklu Dzogczen Kunzang Gongdy. Zawierają szczegółowe informacje procesu bardo z uwzględnieniem praktyk trekczo i togal. Stanowią kontynuację i zastosowanie wcześniejszych nauk. Kładą nacisk na czienji bardo– bardo etapu świetlistości dharmaty, które trwa w początkowym etapie pośmiertnym, gdy świadomość całkowicie opuściła ciało. Opisują szczegółowo nauki Dzogczen związane z praktyką tögal.

                                  Hotele i zakwaterowanie:

Organizatorzy umożliwiają uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki) w hotelu ABSOLWENT;  57 – 340 Duszniki Zdrój;  Zieleniec  2 : www.absolwent.zieleniec.pl

Hotel dysponuje 66 miejscami w dwuosobowych pokojach z łazienką. Każdy pokój wyposażony jest w jedno pojedyncze i jedno małżeńskie łóżko. W przypadku większej ilości chętnych zamierzamy zakwaterować w pobliskich hotelach. Hotel wymaga od nas dokonania przedpłaty za rezerwację do końca marca br. dlatego prosimy o zgłoszenia i wpłaty w podanym terminie.

Dojazd do Zieleńca: samochodem drogą nr 8 z Wrocławia w kierunku Kudowy Zdroju, minąć Duszniki Zdrój i po  ok. 2km za Dusznikami odbić w lewo do Zieleńca (8km). Hotel Absolwent  usytuowany jest w środku miejscowości, blisko głównej drogi.

                                        KOSZTY WYDARZENIA

Kursy (proponowane darowizny):

27.06. – 7.07.19: Cały kurs otwarty oraz nauki bardo           (11 dni):                                  650,- zł

27 – 30.06.19: Cały kurs otwarty (4 dni): nauki, inicjacje Kurukulle i Künzang Gongdü:     240,- zł

lub udział następujących w częściach:

27 – 28.06.19: Nauki dzogczen:                                                                                             140,- zł

29.06.19: Inicjacja Kurukulle, praktyki na ziemi Yeshe Khorlo:                                              70,- zł

30.06.19: Inicjacja Künzang Gongdü:                                                                         70,- zł

1 – 7 lipca 2019 – Nauki bardo (kurs zamknięty):                                                                 450,- zł

Ceny w hotelu – pobyt w hotelu z wyżywieniem (3 posiłki):

– 27 – 30.06.19: Cały kurs otwarty – 3 noclegi – przyjazd na w dniu rozpoczęcia nauk:     285,- zł

– 26.06.19 – dodatkowy 1 nocleg, przyjazd wieczorem w dniu poprzedzającym nauki:        95,- zł

– 30.06 – 7.07.2019 – Nauki Bardo – 7 noclegów – przyjazd w dniu poprzedzającym:       665,- zł

– Jedna doba/osobę:     95,-zł

Osoby o trudnej sytuacji finansowej mogą starać się o udzielenie zniżki za kurs ale nie za zakwaterowanie – prosimy o wcześniejsze uzgodnienia.

Wpłaty:

– Uczestnicy kursu otwartego: wpłata całości do 30.03.2019

– Uczestnicy całego kursu (11 dni) lub bardo (7 dni):

– przedpłata 600,-zł do 30.03.2019,

–  reszta do 30.05.2019

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc:zgłoszenia wraz z wpłatą do 30.03.2019

– Zgłoszenie ważne jest tylko z dokonaniem wpłaty.

– Rezerwacja noclegu w hotelu możliwa tylko po dokonaniu wpłaty.

– W przypadku zgłoszeń po ww. terminie, doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 50,- zł

Konto Yeshe Khorlo: 49 17500012 0000000026035961z dopiskiem „Kurs w Zieleńcu 2019”.

                              Zgłoszenia i formularz zgłoszeniowy

Poniżej podajemy link do „Formularza zgłoszeniowego“. Po wejściu na ten link otwiera się formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić on-line i wysłać – poprzez naciśnięcie przycisku „Odpowiedź”w górnej części formularza. Po wysłaniu otrzymasz e-mail zwrotny potwierdzający wysłanie.

https://docs.google.com/forms/d/1gI8f7w0n6tvHwpKZINkxPrnWxpP4kMAeP4KaqvDzQbA/edit?usp=sharing

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i konieczność wpłaty zaliczki hotelowi, prosimy o wczesne zgłoszenia i wpłaty: najpóźniej do dnia 30.03.2019

Jeśli masz pytania odnośnie zgłoszenia pisz na e-mail: aaanielka@gmail.com/  W przypadku pytań dotyczących kursu kontaktuj się e-mail: info@yeshekhorlo.pl

Teksty do zamówienia związane z tematami kursu –

darowizny za teksty:

 • Modlitwy i dedykacje /broszura A5, 21str., 10,-zł
 • Wyznanie błędów – Je szie ku czog… /A5, 12str., 10,-zł
 • Dzogczen-Nyndro „Kunzang Gongdy”,A4/A5, 36str.             30/25,-zł
 • Komentarz do Nyndro – Kunzang Gondu, A4/A5, 15,-zł
 • Praktyka Riło Sangczie A5, 36str., 15,-zł
 • Deszcz Błogosławieństw, A4/A5, 37str., 20,-zł
 • Praktyka MahakaliA4/A5, 37str.                                                           25,-zł
 • Krótka praktyka Kurukule, A5, 5str.,                                                     10,-zł
 • Nauki jakich udzielił Szri Singha w Kryształowej Jaskini

Listę wszystkich możliwych tekstów znajdziecie: http://yeshekhorlo.pl/nauki/teksty-praktyk-modlitw/

Zamówione teksty będą do odebrania na kursie.

  

Uwagi o przedpłatach, rezerwacji, niezbędnych tekstach i tłumaczeniu nauk:

 1. Wszystkie zgłoszenia są ważne wyłącznie z dokonaną przedpłatą do 30.03.2019. W przypadku zgłoszeń po ww. terminie doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 50,- zł,
 2. Przydzielanie miejsc hotelu ABSOLWENT następuje w kolejności zgłoszeń – wpłat przy czym pierwszeństwo mają osoby biorące w całym kursie (11 dni, potem 7 dni). Przy braku miejsc w hotelu Absolwent zamierzamy zakwaterować w pobliskich hotelach.
 3. Rezerwacja w hotelu następuje z wpłatą 40% kosztów zakwaterowania, która nie jest zwracana w przypadku rezygnacji, chyba, że jest inna osoba, która wejdzie na to miejsce.
 1. Przyjazd do hotelu albo w dniu poprzedzającym nauki – (pierwszy posiłek kolacja, ostatni obiad) lub w dniu rozpoczęcia nauk (pierwszy posiłek obiad, ostatni posiłek kolacja). Wyjazd hotelu: w dniu zakończenia zamówionych nauk.
 2. Jeśli ktoś chciałby mieszkać w pokoju ze znajomym uczestnikiem kursu lub osobą towarzyszącą prosimy o taką informację przy zgłoszeniu.
 3. Nauki rozpoczynają się: przed południem o godz. 10:00, po południu o godz. 15:00
 4. Wykłady Rinpocze będą tłumaczone na polski angielski, a przy wystarczającej odpowiednich ilości zgłoszeń też na inne języki np. niemiecki i rosyjski.
 5. Sprzęt do słuchania:  można wykorzystać telefony komórkowe posiadające funkcję radia FM lub przenośne radia FM (zakres UKF). W obu przypadkach używa się słuchawek. Prosimy zatem o zabranie ze sobą odpowiedniego sprzętu.
 6. Prosimy zabranie posiadanych tekstów praktyk: Modlitwy i dedykacje, Jeszie Kuczog, Nyndro, Mahakala, „Deszcz Błogosławieństw”, Riło Sangczie – to ostatnie będziemy praktykowali je codziennie rano o godz.7:00.
 7. Istnieje możliwość zakupu tekstów praktyk, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie zamówień.
 8. Przywieźcie własne poduszki do siedzenia, karimaty itp.
 9. Osoby o trudnej sytuacji finansowej mogą starać się o udzielenie zniżki za kurs ale nie za zakwaterowanie – prosimy o wcześniejsze uzgodnienia.
 10. Z góry dziękujemy za każdą dodatkową darowiznę – ona ułatwi nam pokrycie kosztów organizacji kursu i udzielanie zniżek osobom o trudnej sytuacji finansowej.
 11. Każdy uczestnik zobowiązuje się do udzielenia pomocy w trakcie kursu.
 12. Bardzo prosimy o pomoc w organizacji kursu 1-2 dni przed rozpoczęciem. Będziemy musieli przygotować salę itd. w Zieleńcu i miejsce do praktyki na ziemi Yeshe Khorlo.
 13. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwości zmian w programie.

                                               Do zobaczenia wkrótce – Yeshe Khorlo w Polsce