O nas

Yeshe Khorlo Polska

Związek Buddyjski Yeshe Khorlo w Polsce powstał z inicjatywy Gantenga Tulku Rinpocze i został zarejestrowany w 2013 roku pod numerem 180 w Dziale  Kościołów i Innych Związków Wyznaniowych. Związek posiada numer identyfikacyjny Regon: 147490131

Jesteśmy częścią międzynarodowej sangi Yeshe Khorlo, która należy do tradycji Ningmapy buddyzmu tybetańskiego, pod patronatem Gangtenga Tulku Rinpocze. Nasz Nauczyciel po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w czerwcu 2007 roku. W 2010 roku zainicjował w Polsce cztero-stopniowy cykl nauk Dzogczen wg tradycji Kunzang Gongdy. Jest to projekt unikalny w skali Europy, gdzie tradycyjny przekaz dzogczen jest rzadkością. Gangteng Tulku reprezentuje bhutańską linię Dzogczen, zapoczątkowaną przez XVI wiecznego jogina i praktykującego – Pema Lingpę. Stąd nazwa – Linia Peling. Czujemy się częścią tej duchowej tradycji i jesteśmy zainteresowani jej podtrzymywaniem. 

Nasz cel

Głównym celem związku jest wspólne praktykowanie nauk Pema Lingpy, wspieranie aktywności Gangtenga Tulku Rinpocze poprzez organizowanie nauk, kursów i odosobnień oraz zapraszanie do Polski innych nauczycieli z Linii Peling, między innymi, takich jak: Lhalung Sungtrul Rinpocze, Khenpo Karma Wangyal, Lama Chimi Kinley. Do tej pory organizowaliśmy kursy i odosobnienia medytacyjne, treningi Dzogczen, Tsa lung i Czie, cykle inicjacji do praktyk Wadżrajany i Dzogczen oraz nauki Madhjamiki. Chcemy to kontynuować. Ponadto mamy przetłumaczone i udostępniamy zainteresowanym polskie teksty praktyk i modlitw.

W miarę naszych możliwości wspieramy wszystkie projekty związane z Linią Peling, jednak przede wszystkim chcemy pomagać zainteresowanym u nas – w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na naszej stronie.

Jeśli chcesz nawiązać z nami kontakt napisz do nas!

Chcesz zostać członkiem Związku Buddyjskiego Yeshe Khorlo? Wypełnij deklarację członkowską.

Yeshe Khorlo Polska O nas

OM JE DHARMA HETU-PRABHAVA HETUM TESZAM TATHAGATO HJAVADAT TESZAM CZA JO NIRODHA EVAM VADI MAHASZRAMANAH SVAHA

ये धर्मा हेतु प्रभवा हेतुं
तेषां तथागतः ह्यवदत्
तेषां च यो निरोध
एवं वादी महाश्रमण

ཆོས་རྣམས་ཐམས་ཅད་རྒྱུ་ལས་བྱུང་། །
དེ་རྒྱུ་དེ་བཞིན་གཤེགས་པས་གསུངས། །
རྒྱུ་ལ་འགོག་པ་གང་ཡིན་པ། །
དགེ་སྦྱོང་ཆེན་པོས་འདི་སྐད་གསུངས། །

ཨོཾ་ཡེ་དྷརྨཱ་ཧེ་ཏུ་པྲ་བྷ་བཱ་ཧེ་ཏུནྟེ་ཥཱཉྟ་ཐཱ་ག་ཏོ་ཧྱ་བ་དཏ། ཏེ་ཥཱཉྩ་ཡོ་ནི་རོ་དྷ་ཨེ་ཝཾ་བཱ་དཱི་མ་ཧཱ་ཤྲ་མ་ཎཿསྭཱ་ཧཱ:

Wszystkie dharmy powstają z przyczyn. Tathagata objaśnił te przyczyny, jak również i te, które kładą im kres. Tego nauczał Wielki Śramana.


—