O nas

Yeshe Khorlo Polska

 

Związek Buddyjski Yeshe Khorlo w Polsce powstał z inicjatywy Gantenga Tulku Rinpocze i został zarejestrowany jako związek wyznaniowy w 2013 roku.

Jesteśmy częścią międzynarodowej sangi Yeshe Khorlo, która należy do tradycji Ningmapy buddyzmu tybetańskiego, pod patronatem Gangtenga Tulku Rinpocze. Nasz Nauczyciel po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w czerwcu 2007 roku. W 2010 roku zainicjował w Polsce cztero-stopniowy cykl nauk Dzogczen wg tradycji Kunzang Gongdy. Jest to projekt unikalny w skali Europy, gdzie tradycyjny przekaz dzogczen jest rzadkością. Gangteng Tulku reprezentuje bhutańską linię Dzogczen, zapoczątkowaną przez XVI wiecznego jogina i praktykującego – Pema Lingpę. Stąd nazwa – Linia Peling. Czujemy się częścią tej duchowej tradycji i jesteśmy zainteresowani jej podtrzymywaniem. 

Nasz cel

Głównym celem związku jest wspólne praktykowanie nauk Pema Lingpy, wspieranie aktywności Gangtenga Tulku Rinpocze poprzez organizowanie nauk, kursów i odosobnień oraz zapraszanie do Polski innych nauczycieli z Linii Peling, między innymi, takich jak: Lhalung Sungtrul Rinpocze, Khenpo Karma Wangyal, Lama Chimi Kinley. Do tej pory organizowaliśmy kursy i odosobnienia medytacyjne, treningi Dzogczen, Tsa lung i Czie, cykle inicjacji do praktyk Wadżrajany i Dzogczen oraz nauki Madhjamiki. Chcemy to kontynuować. Ponadto mamy przetłumaczone i udostępniamy zainteresowanym polskie teksty praktyk i modlitw.

W miarę naszych możliwości wspieramy wszystkie projekty związane z Linią Peling, jednak przede wszystkim chcemy pomagać zainteresowanym u nas – w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na naszej stronie.

Jeśli chcesz nawiązać z nami kontakt napisz do nas!

 

Yeshe Khorlo Polska O nas