Program drugiej wizyty Jego Świątobliwości Lhalunga Sungtrula Rinpocze – jedenastej inkarnacji mowy tertona – króla Pema Lingpy. Warszawa 11.12 – 13.12.2015 r.

Od 11.12 do 13.12.2015 r. po raz drugi będziemy gościć w Polsce Jego Świątobliwość Lhalunga Sungtrula Rinpocze (link do biografii), który jest jedenastą inkarnacją mowy tertona – króla: Pema Lingpy z Buthanu. Jako główną inkarnację nazywa się Go „Ojcem – Pema Lingpą”. Wspólnie z Gangtengiem Rinpocze i Thuksej Tulku Rinpocze jest dzierżycielem Linii przekazu Pema Lingpy.

W tym roku, w naszej części świata Rinpocze odwiedzi tylko Rosję i Polskę, dlatego jest to niepowtarzalna okazja do spędzenia kilku dni w obecności Mistrza.

Podczas wizyty Rinpocze udzieli wyjaśnień i przekazu do praktyki Dordże Kothrab (Zbroja Wadżry) oraz dwóch inicjacji Wadżrawarahi (Dordże Pamo) i Waiśrawany (Czerwony Namtyse). Rinpocze przyjedzie w towarzystwie partnerki oraz asystenta.

Adekwatne tłumaczenie zagwarantuje Andrzej Rybszleger, który od lat doskonali znajomość języka Tybetańskiego spędzając wiele miesięcy w Bhutanie, tłumacząc teksty praktyk i komentarzy, wykłady szedry oraz wyjaśnienia podczas buddyjskich odosobnień i wizyt lamów.

Szczegółowy program wizyty w Warszawie: 11.12 – 13.12.2015 r.

Piątek 11.12.15.

 • Godz. 16:00 – wyjaśnienia oraz przekaz do praktyki Dordże Kothrab

Sobota 12.12.15.

 • Godz. 09:30 – samoinicjacja Rinpocze (w tym czasie praktykujemy indywidualnie lub wspólnie według wskazówek od Rinpocze), Tsog
 • Godz. 15:30 – inicjacja Wadżrawarahi

Niedziela 13.12.15.

 • Godz. 09:30 – samoinicjacja Rinpocze (w tym czasie praktykujemy indywidualnie lub wspólnie według wskazówek od Rinpocze), Tsog
 • Godz. 15:30 – inicjacja Waiśrawany

Gdzie:

Karma Dechen Choling – ośrodek Instytutu Marpy

ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12, 03-982 Warszawa

Zgłoszenia:

Prosimy o zgłoszenia do 25.11.2015 r. na adres e-mail kurs@yeshekhorlo.pl. Przy zgłoszeniu należy podać: dane osobowe, telefon, e-mail, planowany udział, sposób przekazania darowizn oraz zamówienia tekstów do praktyk.

Proponowane darowizny:

 • Cały kurs: 240 zł
 • Jeden dzień inicjacji lub nauk: 80 zł

Przykładowe darowizny nie pokrywają kosztów kursu. Bardzo prosimy i z góry dziekujemy za wszystkie dodatkowe darowizny, które pozwolą nam opłacić kursowe wydatki i w przyszłości organizować kolejne spotkania z Mistrzami Dharmy z linii Pema Lingpy.

Darowizny można przekazać bezpośrednio na kursie lub dokonać przelewu na konto bankowe do dnia 05.12.2015 r..

Wpłaty prosimy kierować na konto Yeshe Khorlo w Polsce (kliknij) z dopiskiem „Darowizna na kurs z Sungtrulem Rinpocze”.

Inicjacje i nauki

Wadżrawarahi (Dordże Pamo, Diamentowa Maciora)

Gniewna forma Wadżrajogini, jako jidam praktyk najwyższej jogi symbolizuje zwycięstwo nad ignorancją. Jest jednym z dziewięciu bóstw, które znajdują się w cyklu Lama Norbu Gyatso termy Pema Lingpy. Na poziomie sambogakaji jest manifestacją Matki Darmakaji (lub inaczej Samantabadri – reprezentacji ostatecznej pustki natury umysłu). W linii Peling inicjacja Wadżrawarahi jest wymagana do uczestnictwa w naukach szedry od czwartego roku. Sadhanę praktykuje się na tradycyjnych, trzyletnich odosobnieniach.


Waiśrawana

Waiśrawana (Czerwony Namtyse)

Bóstwo bogactwa, Strażnik Północy – przedstawiany w złotej zbroi na śnieżnym lwie. Jest głównym spośród Strażników Czterech Kierunków, jest również królem rasy Jakszasów.


Waiśrawana

Dordże Kothrab (Zbroja Wadżry)

Praktyka przekazana ludziom przez Guru Padmasambhawę, który przewidział nadejście czasów epidemii, wojen i ciężkich chorób. Ta potężna praktyka chroni przed katastrofami, usuwa choroby (szczególnie nowotwory i choroby skóry), przeszkody i niepokoje umysłu. Do efektywnego stosowania potrzebne są: przekaz od dzierżyciela linii, zaufanie i wiara w działanie mantry oraz recytacja z intencją przyniesienia spokoju i harmonii wszystkim czującym istotom. Praktyka była wyjątkowo bliska Guru Padmasambhawie. Należy traktować ją z dużym szacunkiem i ostrożnością, ponieważ jest szczególnie mocno chroniona przez strażników.


Dordże Kothrab

Pozostałe uwagi:

  • Aktualne informacje i ewentualne zmiany w programie będą pojawiały się na naszej stronie www: yeshekhorlo.pl

 • Osoby, które chciałyby indywidualnie podziękować Rinpocze lub poprosić o błogosławieństwo informujemy, że jest to możliwe po naukach i inicjacjach.
 • Uczestnictwo w inicjacjach nie wymaga spełnienia szczególnych warunków. Najważniejsza jest intencja przyjęcia inicjacji dla dobra wszystkich istot.
 • Prosimy o zabranie posiadanych tekstów praktyk: Modlitwy i dedykacje Yeshe Khorlo, Nyndro, Mahakala, Deszcz Błogosławieństw.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Serdecznie zapraszamy!
Yeshe Khorlo w Polsce