Mniszki z Pema Czoling (Bhutan) po raz pierwszy w Europie, 27-30.04.17 Darnków

Zgodnie z życzeniem J. Św. Gangtenga Rinpocze w tym roku Yeshe Khorlo ma przyjemność gościć cztery mniszki z szedry Pema Czoling. Polska część ich wizyty odbędzie się w gompie Drophan Ling w Darnkowie. Zapraszamy! Oto formularz zgłoszeniowy dla chętnych na kurs:
Kliknij, żeby otworzyć formularz.

 • 7 kwietnia Genewa, nie potwierdzony wykład
 • 10 – 20 kwietnia Francja
  • 11 -12 kwietnia koncert i wykład w Strasburgu
  • 14 – 18 kwietnia Pema Jang Dzy; krótki kurs poświęcony praktykom Czod, Tary, wykonywaniu praktyki Deszcz Błogosławieństw
 • 22 – 24 kwietnia Monachium; wykład, nauki
 • 27 – 30 kwietnia pobyt w Darnkowie; kurs czod wg tekstu Dzigme Lingpy, pieśni dakiń, nauki
 • 2 – 3 maja pobyt w Pradze; koncert , wykład .

Mniszki i Rinpocze

Informacje o naszych gościach:

mniszki (w liczbie 100, od 12 do 70 roku życia, wiele z nich ma tytuł lopynów) z szedry Pema Thekczok Czeling (założonej w 2001 r.) mają do swojej dyspozycji kilka budynków: dormitoria, klasy, kuchnię i świątynię. Niektóre z nich po ukończeniu nauki (9 letni program akademicki) udają się na dożywotnie odosobnienia. Główną praktyką jest Czod. Ich wykształcenie, wg komentarza Gangtenga Tulku „jest często lepsze i gruntowniejsze, a ich urzeczywistnienie większe od tych jakimi dysponują mnisi – mężczyźni”. Szedra kobieca w centrum Doliny Tang jest spełnieniem XV wiecznej przepowiedni Pema Lingpy, który zapowiedział jej powstanie. Została założona przez IX Gangtenga Tulku Rinpocze.

Program kursu, Darnków 27 – 30 kwietnia 2017 r.

BębenDakini

Szczegółowy rozkład zajęć zostanie podany na miejscu. Uwaga: mniszki wykonują rytuały na życzenie, więc można je o to prosić. Ustaliliśmy, że będą to:

 1. Lagug Tsegug (odnowienie siły życiowych)
 2. yang drub, bóstwa bogactwa
 3. Budda Medycyny

O praktyce głównej: Gromki śmiech dakini (tyb. Khandrö Gé Gyang), to sadhana Czod z Longczen Ningtik. Rozpropagowana jako terma przez rigdzina Dzigme Lingpę (1729–1798), który otrzymał nauki Wielkiego Longczenpy – Kroplę Esencji Serca Longczenpy, Longczen Ningthik – w formie wizji. Nauki Longczen Ningthik stały się najsłynniejszym i najszerzej praktykowanym cyklem Dzogczen.

NunNun

Polski tekst Śmiechu Dakini jest do nabycia drogą wysyłkową, pisać należy na 108mohicans@gmail.com. Postaramy się, aby były również na miejscu do kupienia, lub wypożyczenia. Na kurs warto również zabrać Riwo Sangcze, pudżę Mahakali Maning, oraz Deszcz Błogosławieństw. (j/w)

Link do pudży wykonywanej przez mniszki z Pema Czeling.

Życzenia od mniszek